Przejdź do treści

Zespół dziecięcy – Józefani

Naszą grupę tworzą dzieci (chłopacy i dziewczyny), które lubią śpiewać dla innych i na chwałę Bożą, bo „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. Niektóre dzieci grają także na instrumentach muzycznych. Nasz zespół przygotowuje oprawy muzyczną na niedzielne Msze św. z udziałem dzieci o godz. 11:00.schola_dz-300x229

Chcąc śpiewać w scholi „Józefani”, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do wspólnoty: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, kolejne głośność, poczucie rytmu i energię. Zapraszamy również małych muzyków, którzy chcą i uczą się grać na instrumentach muzycznych – jest okazja, aby rozwijać swoje talenty na chwałę Bożą.

Spotkania scholi i jednocześnie próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 11:00 w Katolickim Domu Kultury.

Podczas prób dzieci ćwiczą głos i dykcję, uczą się nowych pieśni pod kierunkiem pani Hani Markowskiej. Nasze spotkania oprócz wspólnego śpiewania, szlifowania talentu muzycznego są również wspaniałą okazją do tego, by pobyć razem, zacieśnić przyjaźnie, bawić się, wspólnie modlić się, jak również uczyć się służby oraz życia w grupie. Wzajemnie się poznajemy również podczas wspólnych wakacyjnych wyjazdów.